Комунальний заклад "Білоколодязький ліцей"

Школа сприяння здоров'ю, Школа, дружня до дитини

Вівторок, 21.01.2025, 11:52

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Інформація для батьків | Реєстрація | Вхід

Звіт

директора КЗ «Білоколодязький ліцей»

Ткаченко Світлани В’ячеславівни

 за 2020/2021 навчальний рік

 

 

Батьківські збори. Безпечний Інтернет.

З кожним новим поколінням підвищується рівень проникнення Інтернету в сім'ї. Сьогодні все більше дітей користується Інтернетом для спілкування, пошуку інформації, ігор, скачування мультимедійного контенту. З розширенням можливостей в онлайні зростають і ризики. Що може статися в реальному житті через безтурботну віртуальну поведінку? Чи знають про це діти? А батьки? Чи усвідомлюють необхідність навчання не просто використання Інтернету, але й можливостям уникнути небезпечних ситуацій? Чи відноситься така освіта до сфери компетенції школи? У відповідь на ситуацію, коли українська громадськість не до кінця усвідомлює можливі ризики в Інтернеті  у Білоколодязькому НВК пройшли батьківські збори батьків 11 класу на яких розглядалися такі питання:  позитивні сторони Інтернету, негативні сторони Інтернету, неприємності в мережі Інтернет,  що роблять в он – лайні діти? як захистити особисту інформацію?  

Яким ризикам піддають себе діти в Інтернеті?

З ризиків в Інтернеті діти відразу називають найбільш відомі: віруси-39%, дорослий контент (мається на увазі сайти з порнографічним змістом) - 21%, Інтернет-залежність - 19% і шахрайство (тобто крадіжка особистої інформації і паролів, банківської інформації, шахрайство за допомогою Інтернет-магазинів і онлайн сервісів з платними СМС).

Дослідження показало, що чим старшою стає дитина, тим більш безтурботно він/вона починає вести себе в Інтернеті. Так, на реальну зустріч з людиною, яку вони знають лише віртуально, вже ходили майже 12% опитаних дітей 10-11 років і вже понад 60% підлітків 15-17 років. Дані про своїх батьків у мережі (місце роботи і займана посада) залишили 0,4% дітей у віці 10-11 років і 6,5% - 15-17 років.

Найбільш популярні за відвідуваністю серед дітей ресурси в Інтернеті – сайти соціальних мереж – таять в собі найбільшу загрозу з точки зору доступності особистої інформації для сторонніх. У соціальних мережах свій особистий номер мобільного телефону вже залишили 46% дітей 10-17 років, вказали домашню адресу - 36%, розмістили особисті фотографії - 51%. При цьому примітно, що від загальної кількості бажаючих отримати більше інформації про ризики в Інтернеті (72,5% респондентів-дітей) більшість - 89% - хоче дізнатися більше саме про захист у соціальних мережах. Як висновок можна констатувати недостатній рівень інформованості серед дітей по темі безпеки в Інтернеті при високому рівні ризиків, яким піддають себе діти в мережі. До того ж абсолютно недостатнім є рівень залученості батьків у процес виховання культури безпечного користування Інтернетом серед дітей.

Пропонуємо Вам наступні кроки:

1. Вивчіть питання, станьте експертами в Інтернеті для своїх дітей. Дослідження, проведене Інститутом соціології НАН України показало: 76% батьків не знають, які сайти відвідують їхні діти. А ви знаєте? Дізнайтеся, які потреби в Інтернеті у дитини, які ресурси вона відвідує. Для цього станьте інтернет-користувачем і «потоваришуйте» зі своєю дитиною в соціальних мережах, знайдіть спільні інтереси в Мережі.

2. Встановіть сімейні правила користування Інтернетом. Беручи до уваги вік дитини, встановіть кілька чітких правил для неї, які передбачають розклад, спосіб підключення та час користування Інтернетом. Дитина має розуміти, що ви довіряєте їй, і ці правила потрібні тільки лише для її безпеки в Інтернеті, а не тому що ви караєте її. Чим більше заборон — тим сильніше дитині хочеться їх переступити, тому потрібна довірлива розмова, де ви спілкуватиметеся на рівних і покажете повагу до самостійності дитини.

Обговоріть з дитиною ці прості сімейні правила онлайн безпеки.

— Анонімність — кращий спосіб захисту в Мережі. Під час спілкування через Інтернет завжди потрібно використовувати ніки (прізвиська) і не можна вказувати реальне ім’я, вік та адресу.

— Сімейна онлайн безпека — відповідальність кожного. Особистою інформацією можуть скористатися зловмисники. Тому не можна викладати в Інтернеті інформацію про сім’ю, її фінансові справи, адреси проживання та навчання, номери телефонів, кредитної картки або банківські дані. Також небажано розміщувати особисті та сімейні фотографії на публічних форумах, сайтах. Ніколи нікому, крім своїх батьків, не можна видавати паролі Інтернету (навіть кращим друзям).

— Віртуальний співрозмовник може видавати себе за іншого. Тому не можна призначати зустрічі з віртуальними знайомими без дозволу батьків.

— Вести себе в онлайні — як у реальному житті. Точно так само, як у житті, в Мережі потрібно вести себе ввічливо, не робити того, що може образити інших людей або суперечить закону. — Звертатись за порадою — можна і потрібно. Якщо в Інтернеті (у повідомленні електронної пошти, на сайті, форумі, чаті) що-небудь не зрозуміло, турбує або загрожує, завжди потрібно звертатися за допомогою до батьків. Інформація та послуги в Інтернеті не завжди безпечні, тому перш, ніж завантажувати, встановлювати чи зберігати що-небудь з Інтернету, потрібно отримати дозвіл батьків.

— Віртуальний світ іноді коштує реальних грошей. Завжди потрібно з’ясовувати, скільки коштують SMS на окремі Інтернет сервіси, адже вартість SMS в онлайн грі часто вказується без податків — тобто може бути значно більшою. Якщо така інформація не зрозуміла, потрібно звертатися за порадою до батьків, які допоможуть розібратися, скільки насправді коштуватиме SMS та чи варто його відправляти. Будьте другом і порадником, щоб дитина не соромилась і не приховувала від Вас свої труднощі в освоєнні Інтернету. Спілкуйтеся з чадом, обговорюйте його досягнення, пропонуйте допомогу, а також використовуйте спеціальні програми батьківського контролю. Наприклад, підключіть систему «Мій Київстар» для номера мобільного телефону дитини і Ви завжди бачитимете всі відправлені SMS, здійснені дзвінки, знатимете стан рахунку, а також керуватимете налаштуваннями. Як встановити відповідне програмне забезпечення на ПК — читайте нижче.

Створіть територію безпечного Інтернету.

— Слідкуйте за тим, щоб на спільному комп’ютері не було інформації, яка небажана для Вашої дитини. Регулярно переглядайте електронну скриньку, не залишайте на робочому столі або в папках відкритого доступу документи та файли, які призначені тільки для дорослих. Використовуйте паролі для входу на комп’ютер під різними користувачами.

— Поясніть дитині, що робити з підозрілим матеріалом в Мережі, що клікнувши на посилання в електронних повідомленнях від невідомих відправників, або відкривши вкладення небажаних листів, можна заразити комп’ютер небезпечним вірусом. Якщо лист вимагає термінової відправки особистих даних, грошей і тому подібне, потрібно повідомити про це батьків.

— Технічні засоби обмеження доступу дитини до небажаного контенту мають використовуватися як дієвий допоміжний інструмент захисту. Існує спеціальне програмне забезпечення для батьківського контролю — на базі операційних систем, антивірусів, а також у вигляді окремих програм — використовуйте їх.

 

 

Меню сайту

НАШІ ВІТАННЯ

left

Пошук

Календар

«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Календарні свята та події. Спілкуємося українською

Архів записів

Корисні посилання