П`ятниця, 23.06.2017, 22:51

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до Робочого навчального плану

«Школи майбутнього першокласника»

(набір на 2017/2018 навчальний рік)

Робочий навчальний план складено на основі Програми розвитку дітей 5-річного віку «Впевнений старт» ( наказ Міністерства освіти і науки України від 23.11.10. №1111).

Робочий навчальний план упорядковано за розділами:

«Мовленнєвий розвиток» - розвиток мовлення і підготовка до засвоєння грамоти, підготовка до навчання письма

Логіко-математичний розвиток

Загальнопізнавальний розвиток

«Фізичний розвиток»;

«Художньо-естетичний розвиток»;

«Трудова діяльність»

«Ігрова діяльність».

Загальні  освітні завдання

Розвивальні: збагачувати уявлення дитини про природу, рукотворний світ, людей, що оточують, та саму себе; вдосконалювати вміння використовувати здобуті уявлення для подальшого розширення особистого досвіду; створювати сприятливі умови для підвищення її самостійності, довільності поведінки; вправляти в подоланні труднощів, практичному та розумовому експериментуванні; підтримувати намагання дитини адекватно оцінювати свої досягнення в продуктивних видах діяльності, в повсякденному житті - власні вчинки та особистісні якості; створювати умови для вправляння в соціальній компетентності, налагодженні доброзичливих взаємин з людьми різного віку та статі, соціальних ролей; вправляти в умінні розмірковувати, висловлювати власні судження, відстоювати особисту думку;вдосконалювати вміння володіти власним тілом, орієнтуватись у власній зовнішності та стані здоров’я, у корисних та шкідливих для дит дитячого організму, впливах.

Виховні: виховувати культуру дитячих бажань, сприяти становленню системи елементарних цінностей, позитивного ставлення до природи, предметів, людей, самої себе; створювати умови для формування її інтересів, намірів, планів; надавати простір для реалізації позитивних задумів у різних сферах життєдіяльності; виховувати культуру поведінки; залучати дитину засобами мистецтва до національної та світової культур; приділяти увагу становленню основ моральної за змістом та активної за формою позиції;  виховувати базові якості особистості (самостійність, працелюбність, людяність, розсудливість, справедливість, самовладання, самолюбність, спостережливість, відповідальність).

Навчальні:  збагачувати, розширювати, систематизувати  уявлення,  знання, дитини про довкілля та власне “Я” (фізичне, психічне та соціальне) та вправляти у їх застосуванні.

Формувати навчальні уміння — організаційні (способи самоорганізації), загальнопізнавальні (спостерігати, обстежувати, аналізувати, виділяти головне, порівнювати, запам’ятовувати, бачити проблему, розмірковувати з приводу неї, розв’язувати її, осмислювати матеріал), загальномовленнєві (культуру слухання, запитування, висловлювання, обґрунтування, доведення, налагодження спілкування), контрольно-оцінні (здійснення найпростіших форм контролю власної діяльності, перевірки зробленого, внесення потрібних корективів, виправлення помилок, вироблення оцінних суджень щодо якісно-кількісних показників зробленого та внесених у досягнення зусиль); вправляти у прояві творчого ставлення до виконання практичних та розумових завдань.

Підготовчі заняття організовуються з 06 жовтня 2016 року по 11 травня 2017 року.

Впродовж навчального року для дошкільників проводяться канікули:

осінні – 24.10.201 - 30.10.2016,

зимові – 26.12.2016 - 11.01.2017,

весняні – 27.03.2017 - 02.04.2017.

Тривалість занять - 30 хвилин.

Режим занять – 2 заняття на тиждень. Мова навчання – українська.

Король Наталю Василівну!

«  Червень 2017  »