Неділя, 18.04.2021, 20:01

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Наші уроки | Реєстрація | Вхід

"Моя суперсила - безпека в Інтернеті"

Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет - це не просто віртуальна реальність, а й повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини. Проте саме Інтернет стає причиною небезпеки для сучасних дітей.

На виконання листа Уповноваженого Президента України з прав дитини від 08.02.2021 №15/3-07/192 щодо використання в освітньому процесі серії уроків націлених на захист дітей в цифровому середовищі,  з метою формування в здобувачів освіти уявлення про реальні ризики в Інтернеті 18 лютого учні 2-А класу взяли участь у цікавому уроці "Моя суперсила - безпека в Інтернеті". Урок був проведений вчителем початкових класів  Пірштук Людмилою Вікторівною.
          Діти послухали казку про черепашку Хаппі, яка спілкувалася з незнайомцями в інтернеті. Проаналізувавши прикрий випадок, що стався з героїнею,  школярі надали героїні казки слушні поради. Обираючи відповідь "Так" чи "Ні", повторили основні правила онлайн-безпеки:

* не розповсюджувати особисті дані (номер телефону, адресу проживання, а також інформацію про батьків);

* не погоджуватись, якщо друзі, навіть добре знайомі в реальному житті, вимагають робити те, що вам неприємно;

* не спілкуватись з незнайомцями у мережі;

* не відправляти свої фото, якщо просять про це в Інтернеті;

* якщо трапилось в Інтернеті те, що засмутило чи налякало, варто про це сказати батькам.

Діти склали онлайн-пазли з головною героїнею уроку – Хаппі. У Лабіринті вирішили ситуації на знання правил онлайн-безпеки.  Влаштували групові перегони – хто з команд разом гарно та швидко розмалюють картинку.

Урок дуже сподобався дітям. Інформація про безпеку в Інтернеті, донесена до школярів у такий цікавий спосіб, справді надовго запам‘ятовується.

Цікаво і змістовно пройшов захист проекту на тему "Встала весна" у 3 класі під керівництвом вчителя Людмили Григорівни Галат. Клас було розподілено на групи "Історична", "Поетична", "Музична", "Малюнкова", "Легенда", "Прикмети".

Учні групи "Історична" підготували розповіді-історії про те, як складали вірші про весну поети Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко. Учні групи "Поетична" декламували вірші, а учні групи "Малюнкова" намалювали перші весняні квіти, які згадувались у віршах. Учні групи "Музична" виконували пісні, у яких згадуються квіти, а також запропонувала прослухати музичні твори П.Чайковського "Пори року".Учні групи "Легенда" зачитали цікаві легенди про весняні квіти, а учні групи "Прикмети" назвали прикмети повязані з чарівною порою року - весною. На захисті проекту були присутні батьки учнів 3 класу. Вони мали змогу спостерігати за роботою своїх дітей під час навчальної діяльності.

В рамках проведення естафети педагогічних інновацій загальноосвітніх навчальних закладів району «Нові горизонти» 15 березня 2017 року 4 клас запросив усіх охочих на відкритий урок з природознавства, який провела вчитель початкових класів Пивоварова Ольга Василівна за темою «Материки Землі». Урок проходив у формі гри-експедиції з використанням проектної технології та ІКТ.

Урок містив науково-дослідницьку роботу, яка надала можливість учням самостійно зробити власні припущення, а потім висновки.  Були вдало використані інформаційні технології, як найефективний і дуже зручний метод викладу нового матеріалу. Під час уроку діти закріплювали знання про карту півкуль, знайомилися з поняттям «материки», з їхнім розміщенням на глобусі і карті півкуль. Провели для гостей та вчителів НВК віртуальну екскурсію по материкам Землі, розповідали про неповторний рослинний і тваринний світ континентів. Під час уроку учні відчули себе справжніми дослідниками.

На уроці, який пройшов на високому методичному рівні, учні дізналися багато нового та цікавого.  Під час виконання завдань учні  працювати в групах, проявили себе, як один дружній колектив, були активними та зацікавленими  у виконанні  завдань.

В кінці уроку був проведений бліцтурнір «Так – ні», який показав, що діти добре засвоїли нову тему.

На уроці не було байдужих дітей. Учні працювали  творчо і тому досягли високих результатів.

Учні та вчителі, що  були присутні на уроці, залишилися задоволені від отриманих позитивних емоцій.

Олену Володимирівну Плешкунову! (1.04)

Тетяну Веніамінівну Махоніну! (2.04)

Світлану Анатоліївну Ізосімову! (09.04)

Наталю Іванівну Рибальченко! (12.04)