Білоколодязький навчально-виховний комплекс

Школа сприяння здоров'ю, Школа, дружня до дитини

Середа, 18.10.2017, 12:58

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | ГПД | Реєстрація | Вхід

Організаційно-педагогічні заходи щодо діяльності груп продовженого дня

(Методичні рекомендації вихователям груп продовженого дня)

Від оптимальної організації позаурочної освітньо-виховної діяльності учнів залежить ефективна робота групи продовженого дня. Запорука успіху – вчасно проведені організаційно- педагогічні та методичні заходи.

Для цього необхідно:

1. Опрацювати нормативні документи з питань організації роботи групи продовженого дня, навчальні програми для початкової школи. Під час організації навчально-виховного процесу групи продовженого дня керуватись Конституцією і законами України, статутом загальноосвітнього навчального закладу, наказами МОН та Положенням про групу продовженого дня.

2. Підготувати та затвердити до початку навчального року календарно-тематичний, виховний плани роботи групи продовженого дня на навчальний рік.

3. До 5-го вересня укомплектувати групи продовженого дня (зібрати письмові заяви батьків, скласти та затвердити списки учнів).

4. Розробити відповідно до Державних санітарних правил і норм улаштування режиму роботи групи продовженого дня, який ухвалюється серпневою педагогічною радою і затверджується керівником загальноосвітнього навчального закладу.

5. Організувати ефективну роботу групи продовженого дня з першого навчального дня – 1-го вересня. Забезпечувати наповнюваність групи відповідно до Положення про групу продовженого дня (30 учнів) до кінця робочого дня.

6. Обладнати в приміщенні групи продовженого дня куточки безпеки, санітарії і гігієни, спортивний, книжковий, ігровий тощо.

7. Створювати розвивально-ігрові зони для вихованців групи продовженого дня.

8. Виготовити настінний Куточок групи продовженого дня, де розмістити затверджений режим дня, списки вихованців групи, органи самоврядування, кишеньку для Чомучок тощо.

9. Кожного дня проводити з дітьми на свіжому повітрі змістовні прогулянки та спортивні заняття.

10. Дотримуватись дозування часу відповідно до Положення про групу продовженого дня на проведення основних режимних моментів.

11. Будувати щоденне планування відповідно до режиму дня, календарно-тематичного та виховного планів роботи.

12. У щоденних робочих планах дотримуватись структури спортивної години, самопідготовки, клубної години. Вказувати розв’язки задач і виразів, прикладів з математики. Зазначати тему і мету прогулянки, спортивного та клубного занять та самопідготовки.

13. Розробити та виготовити демонстраційний та роздатковий матеріали, пам’ятки, засоби зворотнього зв’язку тощо для проведення усних вправ під час виконання домашніх завдань.

 14. Продовжити роботу над створенням ігрового простору для вихованців групи продовженого дня у ІІ половині дня: ігрової кімнати, ігрових куточків, рекреаційної зони, дитячого майданчика тощо.

15. Систематично поповнювати тематичні папки та бібліотеку вихователя, навчально-матеріальну базу групи продовженого дня.

16. Налагоджувати тісну співпрацю з вчителем-класоводом, практичним психологом школи, логопедом, батьками.

17. Всю діяльність групи продовженого дня спрямувати на виховання учнів, створення сприятливих умов для формування учнівського колективу та надання кваліфікованої допомоги вихованцям у підготовці до уроків і виконанні домашніх завдань, формування в учнів ціннісних орієнтацій.

Інформаційно - методичний вісник, №5 (6), березень, 2014р.

НАШІ ВІТАННЯ

Валентину Григорівну Нейваненко!

left

Пошук

Календар

«  Жовтень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Календарні свята та події. Спілкуємося українською

Архів записів

Корисні посилання