На початку 80-х років XX століття Пітер Голлоран, професор математики з Сіднея, вирішив організувати новий тип гри-конкурсу для австралійських школярів: підбірку задач із варіантами відповідей, перевірку яких здійснює комп'ютер. Тисячі школярів могли взяти участь у грі одночасно. Успіх австралійського національного математичного конкурсу був надзвичайний.
У 1991 році два французьких математики вирішили провести цю гру у Франції, назвавши її «Кенгуру» на честь своїх австралійських колег. Перша гра зібрала 120 000 учнів коледжів. Пізніше конкурс охопив також школярів та ліцеїстів.
У липні 1993 року французькі організатори «Кенгуру», з метою поширення конкурсу, влаштували зустріч у Парижі для керівників математичних змагань європейських країн. Запрошені математики були вражені успіхом Франції, адже 1993 року в конкурсі взяло участь близько 500 000 учасників конкурсу.
У травні 1994 року математики Білорусі, Угорщини, Іспанії, Голландії, Польщі, Росії і Румунії вирішили започаткувати цей конкурс і у своїх країнах, що забезпечило подальший потужній успіх гри.
У 1997 році до участі в цьому конкурсі приєдналася Україна. Конкурс-гра «Кенгуру» відрізняється від традиційних олімпіад, по-перше, тим, що в ній можуть брати участь діти всіх вікових категорій. По-друге, різноманітність та оригінальність завдань роблять його цікавим для будь-якої дитини. Отже, основна мета конкурсу - залучити до активних занять математикою якомога більшу кількість учнів. У цьому році 34 учні нашої школи традиційно взяли участь у цьому конкурсі.
|