PISA-2018
Україна візьме участь у міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2018. Відповідне рішення було ухвалено Кабінетом Міністрів України 4 лютого 2016 року. Участь у цій програмі дослідження дозволить українській освіті оцінити результати якості шкільної освіти у порівнянні з іншими країнами, відслідкувати світові тенденції розвитку освіти та виробити відповідні рішення у галузі. Результат країни в рейтингу PISA (анг. Programme for International Student Assessment) ґрунтується на результатах 15-річних учнів при тестуванні їхніх навичок у математиці, природничих науках і читанні. Україна ще ніколи не брала участь у дослідженні PISA, і перші результати тестування українських учнів будуть доступними у 2018 році. Слід зазначити, що тестування PISA проводять кожні три роки, починаючи з 2000. У дослідженні 2015 року взяли участь понад 70 країн. Уряд доручив Міністерству освіти і науки України забезпечити участь України у міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2018 та визначив відповідальним за його проведення Український центр оцінювання якості освіти.
13.12.2016 з метою інформування освітян щодо підготовки до міжнародного дослідження якості освіти Український центр оцінювання якості освіти на базі Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти провів нараду щодо особливостей організації та проведення PISA-2018.
У нараді взяли участь регіональні координатори проведення PISA-2018 Харківської, Полтавської та Сумської областей, представники Департаменту освіти і науки Полтавської та Харківської областей, відповідальні особи за організацію на проведення PISA-2018 у містах/районах Харківської області.
Національний координатор PISA-2018 Т.Вакуленко та фахівці відділу досліджень та аналітики Українського центру оцінювання якості освіти ознайомили учасників зі станом підготовки міжнародного порівняльного дослідження якості освіти PISA-2018 в Україні, програмою дій на 2017 рік, презентували приклади тестових завдань з кожної галузі дослідження PISA.
Офіційний сайт програми PISA-2018 в Україні.
|