Еколого-освітня акція «Здай батарейки – отримай карамельки»
Батарейки забезпечують роботу годинників, радіоприймачів, електронних ігор, ліхтариків та інших побутових приладів, які є у щоденному використанні кожної людини. Коли джерело енергії техніки вичерпує свій ресурс, його змінюють на новий. Стару ж батарейку зазвичай викидають…
Недбало викинувши відпрацьовану батарейку, люди навіть не задумуються, які шкідливі та незворотні наслідки може принести їх необдуманий вчинок.
Відомо, що батарейки містять важкі метали: кадмій, свинець, літій та ртуть. Коли вони потрапляють на сміттєзвалище, їхні оболонки внаслідок корозії з часом руйнуються і всі хімічні елементи потрапляють у навколишнє середовище. Влітку гальванічні елементи разом із загальним сміттям тліють або горять, при цьому виділяються гази, важкі метали і діоксини в атмосферне повітря. Діоксини вражають все живе навіть у малих концентраціях, при цьому збільшується сприйнятливість організму до інфекцій та онкологічних захворювань. З часом токсичні речовини, які виділяє батарейка, через трофічні зв’язки накопичуються в організмі людини. Як наслідок, порушення обміну речовин в організмі та виникнення різних хвороб.
Щоб усього цього уникнути, достатньо викидати використані батарейки не у смітник, а у спеціальні пункти збору. Це дасть можливість вилучати з батарейок та повертати знову в обіг метали, що набагато економічно вигідніше, ніж добувати їх з руд.
Цієї зими, впродовж грудня-січня у нашому закладі учні 3-Б класу організували еколого-освітню акцію «Здай батарейки – отримай карамельки», яка спрямована на збереження навколишнього середовища. В ході акції діти дізналися, якої шкоди завдає маленька батарейка, потрапляючи в ґрунт або водойму.
В черговий раз, змінюючи батарейки в плеєрі, пульті або іграшці, не поспішайте до сміттєвого відра. Загорніть елементи живлення в папір і обов’язково покладіть їх в пакет. Не збирайте велику кількість батарейок, знайдіть пункт прийому і неодмінно відвозьте їх туди.
|