Комунальний заклад "Білоколодязький ліцей"

Школа сприяння здоров'ю, Школа, дружня до дитини

Понеділок, 15.07.2024, 00:47

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Оздоровлення | Реєстрація | Вхід

Нормативно-правова база з питань оздоровлення та відпочинку дітей:

    

 

ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНОК

 у КЗ «Білоколодязький ліцей»

 

У школі діти проводять багато часу. Тут вони не лише навчаються, а й отримують дуже важливі навички для подальшого дорослого життя. Ми звикли, що шкільна перерва – це лише проміжок часу між уроками. Але часи змінюються, і школа змінюється разом із ними.


          Сучасний освітній простір має бути гнучким, наповненим, створювати можливості для різних видів діяльності, викликати радість, стимулювати фантазію, мотивувати до здобуття нових знань.


          Щоб навчання було успішним, слід чергувати навчання з відпочинком. У школі діти відпочивають під час перерв. Відпочинок має сприяти достатньому відновленню сил організму. Класні керівники нашого закладу організовують перерви на подвір’ї. Проте погодні умови, особливо у осінньо-зимовий період, не завжди дозволяють провести прогулянки на свіжому повітрі. Під час перерв класи провітрюються, а учні перебувають у рекреаціях закладу. Щоб не погіршувалося здоров’я наших дітей, не знижувалася їхня фізична активність та не відбувалося навчальне перевантаження у школі, з метою створення сприятливих умов для спілкування, емоційного розвантаження, творчості, організації спільного відпочинку в рамках навчального процесу, коридори нашого закладу та рекреації перетворені в такий простір, який допомагає учням відпочивати від уроків і переключатися з одного виду діяльності на інший. У рекреаціях передбачені зони: спокійна – для розслабленого проведення часу та ігрова – для активних ігор і ефективного переключання з одного виду діяльності на інший.


          Для комфортного відпочинку і спілкування у нас є зручні сучасні меблі, психологічному розслабленню сприяють зелені куточки. Є затишні і функціональні рекреації з полицями для книг - буккросинг. У молодшій школі облаштовано стіл зі стільцями, де учні спілкуються та грають в настільні ігри. Хороший відпочинок від розумової праці – фізична активність, в тому числі ігри в настільний теніс. Стіни рекреацій і коридорів добре підходять для демонстрації учнівських робіт, які цікаво розглядають і діти, і гості. Так у нас проходять виставки малюнків та фото-робіт учнів «Краса мого рідного краю». Оформлення коридорів і рекреацій створює позитивний емоційний заряд.
Саме тому ми перетворили звичайні шкільні рекреації на місця активного відпочинку, цікавого та пізнавального дозвілля для дітей різних вікових груп (1–11 класів).

Ми впевнені, що це сприяє збереженню та зміцненню здоров’я учнів, формуванню здоров’язбережувальної, соціальної, громадянської та комунікативної компетентності.

 

Звіт про роботу пришкільного ДЗВ «Віночок»

 

Пришкільний табір відпочинку з денним перебуванням „Віночок” працював при Білоколодязькому НВК Вовчанської районної  ради Харківської області з 29.05.2018 по 15.06.2018 р. в одну зміну за графіком роботи із 7.30 до 13.30.Було організовано дворазове харчування з розрахунку 16 гривень в день на одну дитину за рахунок бюджетних та спонсорських коштів, матеріальної допомоги сільськогосподарських підприємств селища. До початку роботи ДЗВ «Віночок» вчасно одержав дозвіл, був підписаний акт приймання дитячого табору відпочинку.

Табір працював відповідно до положення про табір з денним перебуванням Діти та персоналі, які направлялися до ДЗВ «Віночок», отримали належний медичний огляд та якісне медичне обслуговування. До табору діти зараховувалися за наявністю медичних довідок встановленого зразка. Перед початком роботи всі працівники табору пройшли повне  медичне обстеження, результати якого зазначені в маршрутних листах на основі яких видані сертифікати.

У ДЗВ «Віночок» начальник табору Пивоварова О.В. котролювала дотримання вимог  з охорони праці та безпеки життєдіяльності, ведення ділової документації в загонах. Протягом табірної зміни було організовано оздоровлення 222 дітей, із них 49 дітей пільгових категорій. Для дітей було організовано вітамінізоване харчування, введення в раціон соки, свіжу овочеву продукцію, фрукти, посилено питний режим, здійснювався комплекс загартовуючих процедур. Медичне обслуговування, контроль за якістю харчування, дотримання санітарно - гігієнічних вимог здійснювалось шкільною медичною сестрою сестрою Картишовою О.С.

 

ДЗВ «Віночок» працював за таким режимом роботи:

 

 

7.30. - 8.00.

РАНКОВА ГІМНАСТИКА, ЗАГАРТОВУВАННЯ

8.30. – 9.00.

ЛІНІЙКА, ІНСТРУКТАЖ З Т/Б

9.00. – 09.30.

СНІДАНОК

09.30. – 10.00.

ЗАНЯТТЯ ЗА ІНТЕРЕСАМИ

10.00. – 12.30.

ВИХОВНІ ЗАХОДИ В ЗАГОНАХ , ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧІ ЗАНЯТТЯ, ІГРИ, ЕКСКУРСІЇ

12.00. – 13.00.

ОБІД

13.00. – 13.30.

ПРОГУЛЯНКИ , ДІЯЛЬНІСТЬ ГУРТКІВ ЗА ІНТЕРЕСАМИ

13.30.

ВІДХІД  ДОДОМУ

 

За період роботи табору були проведені такі виховні заходи:

1. Свято, присвячене Міжнародному дню захисту дітей (діти брали участь у конкурсах, розвагах . Інсценізація казки «Коза-дереза» (з   урахуванням Конвенції ООН про права дитини).

2.Конкурс малюнків на асфальті «Я знаю свої права», «Ми за мир!»

3.День безпеки життєдіяльності. Виступ агітбригади «Неспокійні серця» з виставою  «Подорож у Країну Небезпечних   предметів».

4. Конкурс малюнків листівок, газет та фото за темою: «Я вибираю здоровий спосіб життя», «Обережність не завадить», «Зробимо життя безпечним».

5. Лінійка-концерт, присвячена відкриттю табірної зміни «Здрастуй, літо! Нас  «Віночок» радо зустрічає!»

6.«День зеленої аптеки»: Гра-подорож «Солодке дерево». Екологічна вікторина “Все про лікарські рослини”. Конкурс «Сторінками Червоної книги». Конкурс малюнків «ЗНАЙ І ПАМЯТАЙ : Лікарські рослини нашого краю»

7. Екскурсії до:

- Білозаводсього елеватора;

- селищної лікарні та аптеки. Вікторина «Кабінет «Веселої поліклініки».;

- пошти;

- селищної дитячої бібліотеки .

 8. Пішохідні екскурсії:

- „Дорога до школи. Особливості пересування та дотримання техніки безпеки”;

- „Природа рідного краю” (прогулянки до лісу, по селищу);

- „Пішохідні переходи. Правила дорожнього руху” (екскурсія селищем);

- збір природних матеріалів для художніх виробів.

9. Автобусні екскурсії до:

- м. Харкова екопарк Фельдмана

Заочні Інтернет-подорожі:

- Літературними стежками Харківщини;

- Вивчення і відтворення елементів обрядових свят з урахуванням місцевих традицій.

10. Конкурси по загонах:

- Малюнків „Я дружу зі спортом”;

- Поробок„Своїми руками”;

- „Я люблю вірші”;

- „Знавець рідної мови” (художнє читання);

- гумористів;

- плакатів;

- «Бантиків і посмішок»;

- з образотворчого мистецтва „Історія та культура рідного краю” та „Світ навколо нас”.

11. Тренінги: за програмою „Діалог”; „Мій вибір – життєвий успіх”.

12. Години спілкування:  «Права людини, права дитини»; «Правила безпеки під час літніх канікул»; „Повторимо правила дорожнього руху”; „Ввічливість та культура мовлення”; „Чарівні слова” та ін...

13. Трудове виховання:

- робота в навчальних кабінетах;

- „Допоможи книжці” (шкільна бібліотека).

14. Гра «Острів скарбів» - творчість об’єднує нас».«Парад віночків» - презентація загонів.

15.День туризму, батьківський день - 13 червня.Похід до лісу.Конкурси:  «Туристичні навички»; «Козацькі розваги»; «Туристична каша».

16. Спортивно-масові та розважально-ігрові заходи:

- „Веселі старти”;

- „Спритні, веселі, кмітливі”;

- рухливі та розважальні ігри на спортивних майданчиках

17. День народних традицій та звичаїв:

  1. Конкурс “Міс Біляночка”
  2. Свято «Купальські вогні».

18. Фестиваль талантів – закриття табірної зміни:

  1. Конкурс юних художників.
  2. Карооке -салон.
  3.  Лінійка-концерт «Прощавай наш любий, «Віночку»!»
  4. Диско-танці.

19. Щодня проводилися:

- бесіди з попередження всіх видів дитячого травматизму;

- ранкова гігієнічна гімнастика;

- шахово-шашкові змагання;

- спортивні змагання, естафети, рухливі та розважальні ігри.

Дякуємо за організацію відпочинку у дитячому таборі "Віночок" 

Ми, учні 5 – 10 класів Білоколодязького НВК, відпочиваючи у дитячому таборі «Віночок», відвідали Фельдман_екопарк та розважальний центр «Французький бульвар». В екопарку ми спостерігали за поведінкою тварин, любувалися чудовими арками з квітів, фотографувалися біля дивовижних скульптур і пригощалися солодощами. Подорож по екопарку справила на нас незабутні враження. Але на цьому наші чудові розваги не закінчилися.   У розважальному центрі ми відвідами «Магдональдс», пограли в різні дитячі ігри та побували на атракціонах. Та найбільш захоплюючим виявилося катання на ковзанах у "Шато Ледо" . Ми дуже вдячні адміністрації нашого НВК та класним керівникам, які супроводжували нас у поїздці, за чудовий  та незабутній відпочинок, який вони нам подарували.

Учні Білоколодязького НВК.

 

 

 

 

 

 

 

Здрастуй, ЛІТО!

Ось і закінчилася пора навчання! Веселе літо кличе дітей відпочивати.

А літечко несе тепло і ласку.

Все в дивних квітах, в барвах, у красі.

У кожній квіточці я бачу казку

І цілий Всесвіт у дзвінкій росі.

Співає птах на гілочці калини,

Ховаються в плакучих вербах сни…

І раптом теплий дощик серед днини,

Надвечір місяць випливе ясний

І попливе, щоб зорі рахувати.

Затихне все: і поле, і гаї…

І люди теж підуть відпочивати,

Лиш тільки не затихнуть солов’ї.

Швидко спливає час... Ще один навчальний рік прямує до свого логічного завершення. Прийшла пора відпочинку та розваг – довгождане, сонячне літо. 29травня гостинно розпочав свою роботу пришкільний табір відпочинку з денним перебуванням «Віночок». У таборі будуть відпочивати 222 учні,серед них діти пільгового контингенту,які харчуються за рахунок бюджету. Цьогоріч у таборі буде працюватиме 1 мовний загін (англійський) керівником якого є вчитель англійської мови Гордієнко Тетяна Сергіївна.Найголовніше для нас – це створення безпечних, якісних умов перебування школярів в пришкільному таборі. Літній відпочинок – це невід’ємна складова частина всієї життєдіяльності дитини, у якій гармонічно поєднуються духовно-естетичні, пізнавальні, моральні чинники.

 

 

 

 

 

Літо – найвеселіша пора року. Адже влітку найдовші та найцікавіші канікули. Скільки всього дивовижного можна побачити, навчитися та зробити. З метою зацікавлення учнів вивчення іноземної мови, на базі пришкільного табору Білоколодязького НВК «Віночок», було створено мовний табір «Merry Land Camp» учасниками якого стали учні 3-го класу.

Першого червня відбулися заходи, присвячені святу «The International Day for Protection of Children» (Міжнародного дня захисту дітей). Учасники мовного табору з ентузіазмом брали участь у роботі над проектами «The flower of good words» та «I have the right to…»  та малюнком на асфальті. Після заходів діти ділилися своїми планами на канікули, обговорюючи можливі варіанти літнього відпочинку. Своє бачення майбутніх подій кожен учень втілив у яскравому малюнку «My ideal summer»

  

5 червня в ДЗВ «Віночок» відбулися змагання зі стрибків через  скакалку. Понад 100 дітей мали нагоду позмагатися у цих змаганнях. Окрім цього діти табору переглянули відео фільм, який підготувала Синельник Надія Михайлівна де було показано види стрибків через скакалку.

     Переможці визначались між учнями 1- 4 класів та 5 - 8 . У молодшій віковій категорії взяли участь і п’ятеро хлопців. Попри те, що скакалка нібито не чоловічих рук справа, учень 4 класу Бархатов Артем посів І місце,Тільна Оксана – ІІ місце, Алєксєєва  Діана – ІІІ місце. Серед учнів 5- 8 класів місця роподілились таким чином: І місце – Якушевська Діана, ІІ місце – Авраменко Катерина, ІІІ місце – Романцова Ірина.

    Можна впевнено сказати, що змагання сподобались дітям та викликали інтерес до занять фізичною культурою.

 

З метою організації активного дозвілля дітей, сприяння розвитку уваги, пам’яті, логічного мислення, кмітливості, дисциплінованості та відповіда

Меню сайту

НАШІ ВІТАННЯ

left

Пошук

Календар

«  Липень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Календарні свята та події. Спілкуємося українською

Архів записів

Корисні посилання