Комунальний заклад "Білоколодязький ліцей"

Школа сприяння здоров'ю, Школа, дружня до дитини

Понеділок, 27.09.2021, 21:32

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Профспілка інформує | Реєстрація | Вхід

 

Передбачати кризи та інвестувати у стійкі системи безпеки здоров’я та роботі

Цього року Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі, спрямованим на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.

Гасло дня 2021 – «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки здоров’я та роботі».

Через пандемію COVID-19 уряди країн, роботодавці, працівники та населення в цілому стикнулися з безпрецедентними викликами, пов’язаними з цим вірусом, та численними наслідками, які він спричинив у сфері праці.

З того часу, як на початку 2020 року пандемія COVID-19 перетворилася на кризу світового масштабу, вона спричинила глибокий вплив на всі сфери життя.

Пандемія торкнулася майже кожного аспекту світу праці – від ризику передачі вірусу на робочих місцях до ризиків щодо безпеки та здоров’я на роботі, що виникли внаслідок ужиття заходів з ослаблення поширення вірусу.

Зміщення в бік нових форм організації праці, зокрема масштабний перехід на дистанційну роботу, наприклад, створило багато можливостей для працівників, але викликало потенційні ризики щодо безпеки та здоров’я на роботі, зокрема психосоціальні ризики та ризики насильства.

У 2021 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений залученню потенціалу елементів системи БЗР, визначених у Конвенції 2006 року про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі (№ 187) .

У доповіді до Всесвітнього дня висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем безпеки та здоров’я на роботі, включно зі службами безпеки та охорони здоров’я на роботі, як на національному рівні, так і на рівні підприємств.

МОП скористається цією можливістю для підвищення обізнаності та стимулювання діалогу щодо важливості створення стійких систем безпеки та здоров’я на роботі та інвестування коштів у них, для чого будуть висвітлені як регіональні, так і національні приклади зменшення і попередження поширення COVID-19 на робочому місці.  

Профспілка за підтримку законопроекту про відновлення трудових прав педагогів-пенсіонерів

На прохання профільного Комітету  Верховної Ради України в ЦК Профспілки розглянуто проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про повну загальну середню освіту» (щодо відновлення конституційних прав працівників закладів загальної середньої освіти, яким призначено пенсію за віком)», реєстраційний № 5365 від 12.04.2021, розроблений народними депутатами України М.Я. Заблоцьким, В.О. Вагнєр та іншими, й спрямував до Комітету звернення, в якому йдеться про необхідність його підтримки та схвалення Комітетом, оскільки зазначені в ньому зміни до закону «Про повну загальну середню освіту» збігаються з позицією Профспілки.

Зазначеним законопроектом передбачено скасування норми статті 22 закону  «Про повну загальну середню освіту» щодо укладення з педагогічними працівниками закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, трудових договорів строком від 1 до 3 років.

Передбачається також виключення з Прикінцевих та перехідних положень закону «Про повну загальну середню освіту» норм пункту 3, якими було зобов’язано засновників та керівників закладів загальної середньої освіти припинити безстрокові трудові договори з керівниками та педагогічними працівниками, які отримують пенсію за віком, з одночасним укладенням з ними з 1 липня 2020 року трудових договорів строком на один рік.

Законопроектом передбачено, що засновники закладів загальної середньої освіти, керівники закладів загальної середньої освіти до 1 червня 2021 року мають відновити (укласти) безстрокові трудові договори з керівниками та педагогічними працівниками закладів загальної середньої освіти, які отримують пенсію за віком, з якими вони були припинені за цих підстав.

З цього приводу ЦК Профспілки звернувся також до територіальних організацій Профспілки з проханням провести належну роботу з народними депутатами України від відповідних територіальних округів щодо підтримки зазначеного законопроекту, спрямувати звернення до профільного Комітету, а також до керівників фракцій та груп політичних партій у Верховній Раді України і безпосередньо народним депутатам України щодо невідкладного його розгляду та підтримки. 

«Збільшення та покращення фінансування освіти» – глобальний тиждень дій в інтересах освіти

26 квітня 2021 року розпочався Глобальний тиждень дій в інтересах освіти (GAWE).

Вперше цей захід було організовано в 2001 році з метою здійснення впливу на державні органи влади задля забезпечення права кожного на безкоштовну якісну державну освіту. Це один з основних напрямів діяльності Глобальної кампанії заради освіти – широкої коаліції, що об’єднує профспілки та організації громадянського суспільства, які займаються питаннями освіти. Інтернаціонал освіти є засновником Глобальної кампанії заради освіти.

Цього року Глобальний тиждень дій в інтересах освіти, який проходить з 26 до 30 квітня 2021 року, є ключовою подією у рамках кампанії Глобальної кампанії заради освіти під назвою – «Мільярд голосів».

Темою тижня є «Збільшення та покращення фінансування освіти», а заходи та дії протягом тижня зосереджені на забезпеченні збільшення державного фінансування освіти для досягнення всеохоплюючої та рівноправної якісної освіти».

Інтернаціонал освіти заохочує членські організації організовувати та захищати на національному рівні реалізацію основних рекомендацій кампанії:

  • Збільшити державне фінансування освіти до 20% державних витрат.
  • Збільшити свою податкову базу задля збільшення надходжень, працюючи задля досягнення мінімального співвідношення податку до ВВП 20%.
  • Забезпечити термінове скасування боргу для найменш розвинених країн; та зменшення боргу для країн із середнім та вище середнього рівнями доходу.
  • Забезпечити умови для системи та закладів інклюзивної освіти.
  • Забезпечити безкоштовну якісну освіту для всіх та покласти край тенденції до приватизації та комерціалізації освіти.
  • Покращити якість викладання шляхом забезпечення належного набору, оплати праці та постійної підготовки вчителів.
  • Прислухатися та відповідати тим, хто опинився у складній ситуації. Люди та громадянське суспільство повинні мати простір і можливість сказати своє слово.
  • Розвинені країни повинні продовжувати працювати над досягненням мети надання допомоги іншим країнам в розмірі 0,7%, при цьому 20% цієї допомоги має витрачатися на освіту, і збільшуючи свій внесок у фонди «Глобальне партнерство з питань освіти» та «Освіта не можна чекати», які працюють для зміцнення систем освіти в країнах, що розвиваються задля досягнення збільшення кількості дітей, які ходять до школи, а також для освіти в надзвичайних ситуаціях.

Зважаючи на те, що бюджети на освіту зараз, як ніколи раніше, знаходяться під загрозою через економічні витрати, спричинені пандемією, Глобальний тиждень дій в інтересах освіти дає змогу об’єднатися і вимагати вдосконалення та збільшення фінансування освіти. Також це можливість закликати уряди визнати фінансування освіти пріоритетним завданням, підкресливши, що інвестиції в освіту, зокрема в професію вчителя, мають вирішальне значення для відновлення країн після пандемії.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Регіональну угоду підписано!

1 грудня пройшов IV пленум обласної організації профспілки, на якому розглядалося питання виконання Регіональної угоди між Головним управлінням освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації (назва на момент підписання) та Харківською обласною організацією профспілки працівників освіти і науки України на 2011-2015 роки.
Сторони угоди прозвітували про свою роботу і зазначили, що багато питань вирішувалися шляхом переговорів, консультацій та пошуку прийнятних рішень, однак були й такі, які залишаються актуальними й на сьогодні.
Учасники пленуму зауважили, що соціальний діалог є дієвим, коли сторони слухають та чують один одного.
Після прийняття Генеральної та Галузевої угод, обласного звіту сьогодні була прийнята Регіональна угода між Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації і Харківською обласною організацією профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки, яка стане підґрунтям для поліпшення умов праці і сигналом до початку колдоговірної кампанії на місцях.http://pon.org.ua/ugoda/5326-galuzeva-ugoda-mzh-mnsterstvom-osvti-nauki-ukrayini-ta-ck-profsplki-pracvnikv-osvti-nauki-ukrayini-na-2016-2020-roki.html 

Затверджено Порядок призначення стипендій

Уряд затвердив новий Порядок призначення і виплати стипендій учням професійно-технічних, студентам (курсантам) вищих державних та комунальних навчальних закладів, аспірантам і докторантам, які навчаються за денною формою навчання (Постанова КМУ від 28.12.2016 № 1050).

 

Постановою встановлено, що академічні стипендії призначаються згідно з рейтингом успішності, який складається на підставі навчальних досягнень студента протягом останнього навчального семестру по кожному факультету, курсу, спеціальності. При цьому складова успішності у рейтингу складає не менше 90 відсотків рейтингового балу.

Процедура визначення рейтингових балів визначається навчальним закладом. До складу комісії, яка вирішує питання призначення стипендій студентам вищих навчальних закладів, входять не менше 50 відсотків представників студентського самоврядування та первинних профспілкових організацій студентів та аспірантів. Стипендії студентів, які посядуть найвищі рейтингові позиції, збільшується на 45 відсотків.

 
 

 

 

Меню сайту

НАШІ ВІТАННЯ

left

Пошук

Календар

«  Вересень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Календарні свята та події. Спілкуємося українською

Архів записів

Корисні посилання