Вівторок, 19.03.2024, 07:43

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Інклюзивне навчання в нашому ліцеї | Реєстрація | Вхід

Навчання дітей з особливими освітніми потребами

в КЗ «Білоколодязький ліцей» у  2021/2022 навчальному році

З метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття повної загальної середньої освіти  у 2021/2022 навчальному році  в КЗ «Білоколодязький ліцей» для 11-ти школярів ліцею надаються освітні послуги:

• відкрито 6 класів з інклюзивним навчанням;

• організовано навчання за індивідуальною формою навчання  5 учням.

Здійснюється психолого-педагогічне супроводження дітей з особливими освітніми потребами працівниками психологічної служби (практичний психолог), соціальної служби(соціальний педагог)  та відповідними педагогічними працівниками. Наявна посада асистента вчителя.

З метою створення оптимальних умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами, з урахуванням їхніх індивідуальних потреб та можливостей, забезпечення психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами  у класах з інклюзивним навчанням створені команди психолого-педагогічного супроводу, затверджене Положення про команду психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми  потребами в  КЗ «Білоколодязький ліцей».

Впродовж навчального року проводяться засідання Команди психолого-педагогічного супроводу. Команда супроводу дитини з ООП співпрацює з Вовчанським інклюзивно- ресурсним центром з питань надання корекційно-розвиткових послуг та методичного забезпечення її діяльності.

Відповідно до особливостей індивідуального розвитку учнів  розроблені  індивідуальні навчальні плани та індивідуальні  програми розвитку дитини.

Розклад уроків для дітей із особливими освітніми потребами складається з урахуванням індивідуальних особливостей їх навчально-пізнавальної діяльності, динаміки розумової працездатності протягом дня і тижня та з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог.

Оцінювання навчальних досягнень дітей із особливими освітніми потребами здійснюється згідно з критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів та обсягом матеріалу, визначеним навчальною програмою.

Діти з особливими освітніми потребами отримують додаткові освітні послуги - індивідуальні корекційно-розвиткові заняття.

Вчителі забезпечують особистісно зорієнтований підхід до організації освітнього  процесу, враховуючи особливі  освітні потреби учня. Надають консультації батькам, допомагають у процесі навчання, формують  у дітей віру в свої сили та власні можливості.

У ліцеї створені сприятливі умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами, а саме:

- заклад повністю забезпечений необхідними навчальними площами;

- є в наявності пандус;

- виконано поточний ремонт класних кімнат.

У нашому ліцеї створена інклюзивно-ресурсна кімната. Для оснащення придбано, шведську стінку, фліпчарт магнітно-маркерний на колесах, сухий басейн з кульками, організовано куточок відпочинку з м’якими кріслами- мішками, масажними килимками.

В інклюзивно-ресурсній кімнаті організована навчально-пізнавальної зона, яка включає:

• робоче місце вчителя,

• індивідуальні місця для навчання (парти),

• місце для групових та індивідуальних занять,

• сенсорний куток,

• ігрову зону.

Підбір  дидактичних та розвиваючих іграшок для ресурсної кімнати  здійснено з урахуванням індивідуальних та особливих освітніх потреб учнів.

Ми створюємо сприятливі умови для оволодіння дітьми навичками колективної праці і самообслуговування, розвитку та навчання, вчимо співчуттю і толерантному відношенню до всіх.

Залучення дітей з особливими освітніми потребами до такої форми навчання позитивно впливає на соціальноемоційну сферу, фізичний та творчий розвиток. Вчителі та батьки відзначають, що за період навчання у дітей відбуваються  позитивні зміни: вони  спілкуються з однолітками, оволодівають новими вміннями та навичками.

Пов’язане зображення

«  Березень 2024  »