П`ятниця, 19.04.2024, 14:08

Головна » 2015 » Грудень » 10 » «Лідер і команда»
«Лідер і команда»

ДЛЯ ТОГО, ХТО ШУКАЄ,

ДЛЯ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ,

ДЛЯ СПРАВЖНЬОГО ЛІДЕРА

Традиційно вкінці І семестру проходить другий тур гри-квесту «Лідер і команда». Лідери 5-11 класів в спорті, навчанні, творчих справах, неформальні лідери беруть участь у номінації гри «Інтелект-шоу «Кращий учень».

Мета гри-квесту: ознайомити учасників гри з поняттям «лідерство» і «лідер»; стимулювати учнів у пошуках свого розуміння лідерства; формувати в них уміння і навичок згуртування колективу на основі спільної творчої діяльності; виявити рівень готовності учнів 5-11 класів  до лідерства, вчити розшифрувати швидко і якісно запропоновані завдання на станціях.

Хто ж такий ЛІДЕР?

Лідер - людина, здатна повести за собою, пробудити інтерес до справи. Він прагне «викластись» для досягнення загальної мети, активно впливає на навколишніх, найбільше повно розуміє інтереси більшості. Саме з ним хочеться порадитись у важкі хвилини, поділитися радістю, він здатний зрозуміти, поспівчувати, завжди готовий прийти на допомогу, від нього багато в чому залежить настрій, він спроможний «завести» оточуючих.

У дитячому об'єднанні, організації зустрічаються лідери, ролі яких різноманітні: лідери - організатори (ділові лідери), лідери - генератори емоційного  настрою (емоційні лідери), лідери – ініціатори, ерудити, умільці.

Для впливу на колектив поряд з умінням сприймати особисті відношення велике значення має уміння визначати статус однолітків. У цьому краще усіх орієнтуються абсолютні лідери, на другому місці йдуть ділові лідери. Від емоційних лідерів у більшому ступені залежить психологічний клімат у колективі, самопочуття однолітків, а також прийняті моральні цінності.

Креативність, активність, завзятість та ініціативність учасників гри не знали меж. Розмаїття командних завдань і конкурсів, спільна творча праця безумовно допомагали учням створювати цікаві проекти та спонукали до взаємодопомоги, підтримки. Команди пройшли вісім етапів гри-квесту:

• «Улюблена тема»;
  • Акція «Ми проти насильства. Правове лото»;
  • «Творча»;
  • «Бліц-турнір знавців»;
  • «Олімпійський рух»;
  • «Один за всіх і всі за одного»;
  • «Кінотека»;
  • «Народознавча».

У командних діях відчувалася злагодженість та стрункість. Усі команди, як і 5-7 класів , так  і старші – 8-11класів, виявили не лише свої організаторські здібності під час підготовки гри та участі в ній, а й уміння створювати позитивний настрій, творчу атмосферу, що проявилися у їхній готовності надавати допомогу, поради, стимулювати та формувати позитивний настрій під час самого заходу. Відзначимо команду 5 класу. Не зважаючи на їхній незначний досвід у лідерському русі життя НВК, вони змогли проявити свої найкращі якості та риси характеру. Завзяття, активність та уміння працювати в команді – ось що притаманне лідерам 5 класу.

Ось добігає кінця наше свято. Втомлені, але щасливі команди лідерів чекають на оголошення переможця цієї гри – дійсно лідера команд. Проте журі не поспішає оголошувати своє рішення, оскільки потрібно все ретельно зважити, висловити об’єктивну думку.

Переглядів: 879 | Додав: teacher | Рейтинг: 5.0/2

«  Грудень 2015  »