П`ятниця, 29.03.2024, 17:31

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Методичка копілка | Реєстрація | Вхід

Головна » 2017 » Лютий » 27 » Заняття математичного гуртка у 2 класі
Заняття математичного гуртка у 2 класі

Тема. В пошуках королеви Математики.

Мета: підвищити інтерес до вивчення математики; розвивати математичні здібності учнів, логічне й абстрактне мислення; прищеплювати учням зацікавленість  до занять з математики;, показати застосування математики на практиці; виховувати і розвивати ініціативу та творчість.

Обладнання: мультимедійний проектор, демонстраційний мультимедійний матеріал (слайди),  картки з прикладами, олівець, лінійка, аркуш паперу.

Хід заняття

Ми знову відвідаємо сьогодні країну Математику. Править країною королева Математика.

(Слайд №1)

На Новорічні свята прийшли до королеви різні гості і серед них Баба Яга. Не сподобалось їй як її зустріли на святі. Баба Яга разом з розбійниками схопили королеву і заховали її.

(Слайд №2)

А хто ж правитиме країною? Треба знайти королеву Математику і повернути. Згодні?

Отже, вирушаємо в дорогу на пошуки королеви.

(Слайд №3)

(Слайд №4)

1. Від школи до центру селища можна пройти стежкою навпростець або по дорозі. Який шлях коротший?  На скільки метрів?

2. Ідемо коротшим шляхом. А доріжка вся засипана снігом

(Слайд №5)

Сніжинки пропонують нам математичну естафету.

(Слайд №6)

3. Ось ми на головній вулиці селища.

(Слайд №7)

Щоб відшукати, де захована королева, треба бути дуже уважними і кмітливими. Перевіримо, чи ви такі?

- Семеро братів мають по сестрі. Скільки всього сестер?

- Сашкові виповнилося 9 років в останній день першого місяця року. Коли у Сашка день народження?

- Трійка коней пробігла 30 км. Скільки кілометрів пробіг кожен кінь?

- Чи можна у ситі принести води?

- У Оленки є 2 ляльки, 3 яблука, 1 цукерка, 2 апельсина, 5 персиків і 1 велосипед. Скільки всього фруктів у Оленки? (10)

- Сестра старша від брата на 5 років. На скільки вона буде старша через 6 років?

4. Я переконалася, що ви уважні і кмітливі діти. Але королеву Математику ми не знайшли. Тому продовжимо наші пошуки. Може її заховали в лісі? Щоб дійти до лісу треба перейти поле.

(Слайд №8)

Недавно по ньому пробігла лисичка. (Слайд 91)

Своїм пухнастим хвостом позмітала числа у прикладах.

Наше завдання відновити ці числа. (Слайд №10)

Гра «Виручай». Учні одержують по картці. У першого учня завдання записане повністю, а в решти замість першого числа – «віконечко».

1. 10 + 5 = ___                                           6.  ____ + 40 =___
  2. ___ - 7 = ___                                          7.  ____ - 55 = ___
  3.  ___ + 12 = ___                                       8.  ___- 20 = ___
  4.  ___ - 16 = ___                                        9.  ___ + 37 = ___
  5.  ___ + 36 = ___                                      10.  ___ - 32 = ___

1. Дійшли до лісу.    (Слайд №11)

На узліссі росте дуб. (Слайд №12)

На дубі 3 гілки, на кожній гілці – по 3 яблука. Скільки всього яблук?

- А що росте на дубі? (Слайд №13)

Давайте одягнемо рукавички, розгребемо сніг і пошукаємо під дубом жолуді. Кого можна пригостити жолудями (Слайд №14)

А хочете навчитися розв’язувати цікаві задачі? (Слайд №15)

1. Хлопчики знайшли на 5 жолудів більше, ніж дівчатка. Разом вони знайшли 85 жолудів. Скільки жолудів знайшли дівчатка і скільки хлопчики?

7. І ось ми в зимовому лісі. (Слайд №17)

Яких птахів можна тут побачити? Як ми можемо допомогти їм пережити зиму? (Слайд №18)

Фізкультхвилинка

Дерева в лісі високі-високі

А сніжок – м’якенький, пухкенький,

Вітер дерева колише, гойдає,

То вправо, то вліво,

То вперед, то назад нахиляє.

Птахи летять – їжу шукають,

А діти в годівнички насіннячко зсипають.

1. На дереві сиділо 5 синиць і 7 горобців. 6 пташок полетіло. Чи полетів хоча один горобець?

(Слайд №19)

9. А ось будиночки в яких живуть зайченя, лисеня, вовченя. Зайченя і лисеня мешкають у будиночках з великими вікнами. Лисеня і вовченя мешкають у високих будиночках. Хто в якому будиночку мешкає? (Слайди №20, №21)

10. Вийшли ми на галявину. (Слайд №22)

А на  дереві чекає нас дятел. (Слайд №23)  Він тримає листа. Давайте прочитаємо, що хоче повідомити нам дятел.

«Любі діти. Ми, тварини лісу, довідались, що ви чуйні і добрі. Адже ви допомагаєте нашим маленьким друзям – горобчикам, синичкам, снігурам. За вашу доброту ми хочемо вам віддячити і повідомити, де знаходиться королева Математика. Зовсім недалеко, за засніженими деревами стоїть будівля. Там і знаходиться королева. Бажаємо вам успіхів.

Тварини лісу».

А ще вони додають нам план будівлі. Спробуємо і ми накреслити цю будівлю. (Слайд №24)

1. Відступіть вниз 3 клітинки, посередині поставте точку 1.

2. Від точки 1 відрахуйте вниз 6 клітинок і вправо – 4 клітинки. Поставте точку 2.

3. Від точки 2 відрахуйте 3 клітинки вниз. Поставте точку 3 .

4. Від точки 3 відрахуйте вліво 8 клітинок. Поставте точку 4.

5. Від точки 4 відрахуйте вгору 8 клітинок. Поставте точку 5 .

6. З’єднайте всі точки по порядку, а також точки 2 і 5.

- Що у вас вийшло?

- З яких геометричних фігур він складається?

- Як ви думаєте, кого сховали у цьому будинку?

- Давайте домалюємо двері і вікна і випустимо королеву. (Слайд №25)

- А тепер час нам повертатися до школи. Для того, щоб ми з вами швидше дібралися до школи, королева Математика подарувала нам повітряну кульку. (Слайд №26)

Подорож завершено. Ми повернулися до класу. Під час подорожі ви  подолали всі труднощі і випробування. Важким був шлях, але ви досягли кінцевої мети. Дякую вам за роботу. (Слайд №27)

Категорія: Гурткова робота | Переглядів: 1558 | Додав: teacher | Рейтинг: 3.5/4